POTULICE, ŚLESIN I OKOLICE
HISTORIA DOTĄD NIEZNANA

KSIĄŻKA

"Potulice, Ślesin i okolice - historia dotąd nieznana do roku 1945" - książka została wydana w 2014 roku. To 412 stron formatu A4 pasjonującej lektury. Historia jest przedstawiona przeze mnie w sposób dociekliwy i w interesującej formie. Nie powielam w niej spraw, o których wielokrotnie pisano. Błędnie dotychczas przedstawiane fakty poprzez wnikliwe badania ukazuję zgodnie z prawdą. W książce znalazło  się miejsce m.in. dla następujących miejscowości:

SAMSIECZNO, STRZELEWO, SICIENKO, ŚLESIN, GORZEŃ, SAMSIECZYNEK, SUCHARY, GUMNOWICE, MINIKOWO, CHOBIELIN, GONCARZEWY, TRZECIEWNICA, PAWŁÓWEK, BOGACIN, BUDY RYBACKIE, WYSTĘP, BRZÓZKI, POTULICE, EŻBIECIN, URSZULIN, ZAWADA, KAŹMIEROWO, KAZIN, JANIN, UGODA, MICHALIN, GABRIELIN, TERESIN, KASPROWO, ZIELONCZYN, NIEDOLA, PIĘTACZ, ANIELIN, MARYNIN.

Skład, opracowanie graficzne i korektę zapewniła Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa. Składu komputerowego dokonała Małgorzata Jonoszak, a korektę przeprowadził Artur Kubasik. Wszystkim pracownikom tej firmy, którzy wnieśli jakikolwiek wkład pracy przy tej książce składam najszczersze podziękowania.


W piśmie skierowanym do autora 18 sierpnia 2014 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią – Sławomir Napierała, napisał m.in.:
"Napisana przez Pana książka »Potulice, Ślesin i okolice – historia dotąd nieznana do roku 1945«, traktująca o sporym wycinku naszej rodzimej historii, jest niezwykle cenną inicjatywą. Będzie ona stanowić trwały wkład w poznanie i utrwalenie dziejów tej ziemi i jej mieszkańców. Jest to szczególnie ważne w dobie budowania tożsamości Małych Ojczyzn, jak również do kreowania wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia (...)".

18 grudnia 2014 roku w bibliotece w Ślesinie odbyło się spotkanie seniorów i miłośników historii Ślesina. Spotkanie poświęcono mojej książce "Potulice, Ślesin i okolice - historia dotąd nieznana do roku 1945".
Więcej o tym wydarzeniu na stronie biblioteki Nakło, pod poniższym linkiem:
>>>>>>>>>>>>>

Wydawnictwo posiada jeszcze kilka egzemplarzy książki „Potulice, Ślesin i okolice – historia dotąd nieznana do roku 1945".

Jeśli ktoś chciałby nabyć książkę może napisać poprzez zakładkę >>>>> „KONTAKT”.

05.01.2018
1LiLista .zrozepańska – Potu, które autentycznie interesują się historią lic– Potulice – 1 książkaNCI:
Proszę o cierpliwość. Nie mam wpływu na wszystko i sam również czekam na ukazanie się książki. Z informacji, k18 ghttp://www.biblioteka-naklo.pl/aktualnosc-5543-historia_miejscowosci_dotad_nieznana_w.htmlru1dnia 2014 roku w FDzisiajtóre uzyskałem, książka ma być gotowa kilka dni później. rrozozProszę DDzisiajziaisj, 
SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW: 
HURTOWNIA KOSMETYKI PROFESJONALNEJ "ANNA" 
ul. Kurpińskiego 12/8 A, 85-096 BYDGOSZCZ
tel. 52 341 20 93
e-mail: biuro@hurtownia-kosmetyczna.pl
  >>>>> strona internetowatrona internetowa..


Odido - P.H.U. "ARKUS" - Danuta Chyrchel 
ul. Szkolna 2 a, 89-120 POTULICE
tel. kom.: 603 709 929


BANK SPÓŁDZIELCZY 
W NAKLE nad NOTECIĄ, 
ul. Sądowa 10, 89-100 Nakło nad Notecią
tel. 52 386-50-05 386-50-10, fax: 52 386-71-65 
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW